Archiwum

Nasz sklep ,,Pamiątki z Gór’’ oferuje dla Państwa nietypowy produkt jakim są rękodzieła. To, co jest ważne i co należy szczególnie podkreślić  to to, że nie są to zwykłe pamiątki tylko prace artystyczne. Nie znajdziecie dwóch identycznych przedmiotów. Każde rękodzieło jest niepowtarzalne.

Czytaj dalej

Akwarela jest jedną z technik malarskich, w której  wykorzystuje się farby akwarelowe – będące farbami wodnymi. Jako podłoże najczęściej stosuje się papier, zazwyczaj specjalistyczny, fakturowy. Malowanie polega na stopniowym nakładaniu cienkich, niemalże transparentnych warstw farby, przez które przebija podłoże. Technika ta jest trudna. Wymaga niesamowitej precyzji i dokładności w nakładaniu farb na papier oraz dokładnego zaplanowania pracy przed malowaniem.

Czytaj dalej

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób kojarzyła rękodzieło jako coś niemodnego, przaśnego, kojarzącego się raczej z odchodzącą do lamusa tradycją kultywowaną wyłącznie przez osoby starsze.
O wiele częściej sięgaliśmy po wyroby produkowane masowo, sprowadzane z zagranicy. Czas pokazał, że bardzo się myliliśmy. Obecnie rękodzieło cieszy się ogromną popularnością a przedmioty tworzone i dekorowane ludzką ręką to prawdziwy hit.

Czytaj dalej

Na ocieplenie lutowego klimatu mamy zaszczyt przedstawić naszego Ł’owca Stefana, który poleca się na Walentynki. Niestety – przytyło mu się – i w kamizelkę już ledwo się mieści. Sekretne życie owiec w Pieninach, czyli SHEEP HAPPENS. PieninyArt Poznaj Pieniny .#pieninyart #pamiątkizgór #pieniny #pieninymountains #ktomaowcetenmacochce #sheephappens #SekretneżycieowiecwPieninach Zobacz też więcej ciekawostek o Pieninach w internetowym przewodniku – www.poznajpieniny.pl

Urodziny, imieniny, święta czy wspólne rocznice, pomysł na prezent, wspomnienie gór. Rękodzieło to idealny, niepowtarzalny prezent.

Czytaj dalej

6/6